Odkurzacz centralny

To nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza. Odkurzacz centralny zapewnia skuteczne oczyszczanie domu z kurzu i roztoczy, ponieważ zassany brud trafia do pojemnika odkurzacza a powietrze zostaje wydmuchane na zewnątrz. Dzięki temu unikamy cyrkulacji powietrza wewnątrz pomieszczenia, która dotychczas mogła powodować nieprzyjemny zapach i roznoszenie alergenów.

człowiek produkujący chmuru kurzu w czsie swojej pracy

W czym odkurzacz centralny jest lepszy od tradycyjnego?

Tradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują zasysane powietrze w pobliżu odkurzanego miejsca, co bardzo utrudnia skuteczne sprzątanie. Nawet te zassane przez odkurzacz zanieczyszczenia mogą się ponownie znaleźć w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma ich wszystkich.  W takim przypadku mamy sytuację podobną do obrazka obok, gdzie nasze „sprzątanie” powoduje jedynie dalsze wznoszenie kurzu, pyłków, roztoczy i innych alergenów.

Wygoda przede wszystkim

Bez wątpienia bardzo cicha praca odkurzacza centralnego nie jest jego jedynym atutem. Osiągamy to dzięki wygłuszonej jednostce centralnej odkurzacza montowanej najczęściej w piwnicy lub na zapleczu mieszkania. Takie rozwiązanie zapewnia, że w sprzątanym pokoju usłyszymy jedynie delikatny szum pochłanianego powietrza.

Używanie odkurzacza centralnego jest łatwiejsze od innych rozwiązań. Nie trzeba podłączać urządzenia do prądu, montować zestawu do sprzątania, przenosić odkurzacza z pokoju do pokoju. Po prostu wkładamy wąż ssący do gniazda w ścianie i nasz odkurzacz centralny jest gotowy do pracy.

Centralny odkurzacz to również bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od użytkownika praktycznie żadnego serwisowania. Jednostki centrale są większe od tradycyjnych odkurzaczy, co pozwala na rzadsze  opróżnianie kosza z zabrudzeniami. Dla niedużych powierzchni może następować nawet po roku od pierwszego uruchomienia.

 

Niech moc będzie z Tobą!

Dodatkowo w odkurzaczu centralnym siła wciąganego powietrza zawsze jest jednakowa. Co bardzo ważne,  jest ona również dużo silniejsza w odkurzaczu centralnym (nawet 140 km/h) niż w normalnym odkurzaczu elektrycznym (zazwyczaj nie osiąga nawet 80 km/h). Oczywistym jest, że tak duża siła ssąca przełoży się na efektywność i czas sprzątania.

silnik odkurzacza centralnego

Co składa się na system centralnego odkurzacza

System centralnego odkurzania działa na zasadzie wytarzania podciśnienia przez specjalnie skonstruowaną jednostkę centralną. Powietrze z zanieczyszczeniami jest transportowane przez system rur PCV do odkurzacza centralnego, gdzie następnie przechodzi proces filtracji. W zależności od rodzaju jednostki zanieczyszczenia mogą przechodzi nawet przez trzy procesy oczyszczania.

Wieńczącym całą instalację elementem są odpowiednie rozmieszczone gniazda ssące w pomieszczeniach, do których podłącza się wąż ssący (od 5 do 12 m). 

Bardziej szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w naszym wpisie: Elementy składowe systemu centalnego odkurzacza .

Koszty instalacji odkurzacza centralnego

Instalacja centralnego odkurzania często jest uznawana za rozwiązanie kosztowne. Tymczasem od kilku lat odkurzacze centralne zbliżają się ceną do swoich tradycyjnych odpowiedników. Na całkowity koszt inwestycji wchodzą poniższe elementy:

  1. jedostki centralnej,
  2. ułożenia rur (wliczając materiał i prace budowlane),
  3. akcesoria i materiały wykończeniowe w postaci gniazd ssących i szufelek. 

Kupując odkurzac centralny w naszej firmie, mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę. Oferujemy również bardzo pokaźną zniżkę na usługę montażu odkurzacza jak i poprowadzenia instalacji. Całość kosztów głównie zależy od wybranej przez nas jednostki centralnej. Dodatkowo powinniśmy doliczyć około 500-1000zł na pozostałe koszty związane z montażem i ułożeniem instalacji.

Bezpłatna wycena

Napisz do nas i uzyskaj bezpłatną wycenę i profesjonalne doradztwo!